PTC válság

Társalgás a PTC-ről.
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: idlig »

Egyébként pár napja is láttam, hogy linkelték a topikot és a kommentem máshol, és oda volt írva, hogy azért nincs mindenben igazam. Én örülnék, ha más is leírná a véleményét, szó nincs róla, hogy itt nekem vagy bárki másnak mindig igaza lenne.
Avatar
Boguli
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1249
Csatlakozott: 2014.04.22. 10:30
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: Boguli »

Én mutattam meg a topicot máshol, bizonyára nekem szólt a "felhivás".. :) Tévedés ne essék, nagyon szeretem olvasni az irásaitokat, rengeteget lehet tanulni belőlük, és eszem ágában sincs vitatni vagy beleszólni, ugyanis ahhoz még kevés vagyok és kezdő...Egyetlen fél mondat volt csupán benne, ahol olvasás közben megingattam a fejem:

"mert eredeti ötlet nincs, csak egymás másolása"

Itt-ott azért akadnak érdekes és új ötletek, ettől persze nem kell hogy jók is legyenek, és sajnos azt veszem észre, sokan idegenkednek az ÚJ dolgoktól és inkább bele sem vágnak..Legyen pl. egy Neteuros-ptc, ami franciául van és itt van hozzá a tökéletes segitség, mégis sokan már a regisztrációnál félredobják az oldalt mert "ezmegmi"...Más az oldal és fura, de én már lassan ott tartok, hogy ha meglátom hogy EVO, lépek is tovább az általad felvázolt okokból.

Tehát összességében én minden kijelentéseddel egyetértek, kivéve azzal hogy nincsenek eredeti ötletek..Vannak, csak nagyon kevés és nehéz rájuk lelni... :good:
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Kösz idlig a leírást,hogy megy tönkre egy oldal,akár csaló az admin,akár nem.. Nyílván a licensz nélküli,vagy olcsón kihozott PTC oldalak meg pont azért tartanak rövid ideig,mert hamar "profitos" lesz a befizetések miatt. Ugyanakkor egyszer említetted,hogy a befizetések nem minden új PTC nél áramlanak kezdetben eléggé pld tagsági. így nem biztos,hogy egyáltalán megtérül-e.
Az biztos,hogy nem könnyű feladat egy PTC-t felépíteni. (Bár egy refback oldal tulaja szerint nem olyan nagy dolog,igaz neki befektetős PTCje van)

Szóval én még arra lennék kiváncsi,hogy szerinted mi egy oldal fenntartásának kulcsa? Szerencse is kell hozzá,vagy lehetséges egy modell szerint működtetni,csak figyelni kell ezekre? neobux és társai miért sikeresek? Azért,mert kezdettől tudták mit kell csinálni,vagy szerencséjük volt: Egyáltalán van olyan,hogy ha ezt,meg ezt csinálom és levezetem számokban a bevételi és a kiadási oldalt,akkor valószínű,hogy működni fog?

Az biztos,hogy a PTCben nagyon kevés az újítás, az önálló ötlet,pedig enélkül sokkal nehezebb meegfogni a kattolókat.
Nem tudom paidverts mennyiben fenntartható,de valamit tudnak az biztos és az a marketing része,meg az egész egyfajta össznépi játék lett. Foglalkoznak az emberek az oldallal,akár a war of clicks... bár nyílván a kereshető pénz az első szempont. Azért arra kiváncsi lennék,hogy többek mondják 10-20-ból már a többszörösét vették ki akár 100$ os nagyságrendben ez a pénz honnan termelődik ki?

Szerintem az ötlet itt az innovációt jelenti,valami olyat ami megfogja a kattolókat és máshol nem volt,vagy máshogyan...és persze fenntartható is. Boguli által mondott Neteuros egy sima ptc oldal. idlig nem ilyen újdonságra gondolt :) Illetve annyiban mégis egyedibb,hogy ahogy nézem a tulaj vagy egy hirdető weblapkészítő vállalkozását hirdeti nagyrészt

Az ötletnek az innovációnak olyannak kell lennie,ami úgy lesz vonzó,hogy közben megtérülést,vagy jobb megtérülést is hoz az oldalnak,mint mondjuk simán lekattolni x hirdetést. Én itt gondolok különféle ösztönzőkre,hogy a tagok ne a négy darab fő hirdetést kattintsák,hanem az összes többit is legyenek azok,akár kisebb értékűek. Hogy megérje hirdetni pld. ne legyen drága a hirdetés,lehessen pár centtől is hirdetni.

Nem egyedi,de az ügyesebb adminok akár vállalkozásokat is rávehetnek arra,hogy az oldalukon hirdessenek. Egy kőműves,pék,gázszerelő,biciklijavitó stb vagy más cég. Ezeknek az a 50-100$ nem sok pénz szerintem. Nyílván ez csak magyar szinten működne,vagy területi alapon. No de ez csak ez gondolat volt .


Szerintem,ha idlig úgyis indít egy oldalt előtte csinálhatna egy közvéleménykuatást,hogy kinek milyen ötlete van és abból a jókat kiválogathatná :)
Én például személy szerint sokkal jobban szeretem a szörfös oldalakat,amiből valamiért nagyon kevés van és állítom,hogy semmivel nem nézem többet az a hirdetést,ami megerősítős. Sőt szerintem mivel nem a hirdetést bámulod miözben beütöd a számot vagy mást,nem a reklámot nézed. Pld ezért a minél bonyolultabb kód,még rosszat is tesz. Szörfös oldalon több reklámot meg lehet nézni és én hajlandó vagyok sokkal kisebb értékű hirdteésket is lekattolni így. Easy hits 4 u is gyakorlatilag egy PTC oldal szörf módban. 0.0003$- fizet hirdetésekre. Ilyen értékűt én sehol sem nézek meg,ahol ellenőrzös...
De pld a GRID is egy jó lehetőség az admin kezében,mert az ember szereti az ilyen nyerős "játékokat" és hajlandó többet kattolni is,hogy nyerjen végül kevesebbet átlagban,mintha PTC-t kattolna több pénzért. Már aki :)
Avatar
Boguli
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1249
Csatlakozott: 2014.04.22. 10:30
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: Boguli »

Csak annyit tennék hozzá, hogy Paidverts és War of Clicks oldalakat csak azért nem hoztam fel példának az "eredeti ötlet" kapcsán, mert a kedvenc oldalaim, és már igy is az a vád ért hogy túl agressziven hirdetem őket... :lol:

És igaz, Neteuros valóban csak egy sima PTC, igazából rosszul fogalmaztam, meg a felét ki is töröltem mielőtt elküldtem a posztot...A mondandóm lényege az akart lenni, hogy jön egy ilyen oldal, ami MÁS és sokan egyszerűen nem hajlandók venni a fáradságot, hogy végigolvassanak egy leirást róla, vagy megnézzenek egy 5 perces videót.

Ezért szerintem mi, kattolók is hibásak vagyunk részben, mert képtelenek vagyunk alkalmazkodni az újitásokhoz...PowerAdCash-on fittyet hánytak egy olyan promóra, ami napi 0,75-1,08$ plusz bevételt hozott, mert végig kellett volna nézni egy pár perces videót, és lemásolni az abban látottakat kb. 3 perc alatt. Azok is lendületet kaphattak volna, akik nem vettek még hirdetési csomagot, és csak a ptc részleget kattintják.

Mások nem hajlandóak toborozni, mert egyedül jobb...Nem is regisztrálnak más alá. :good: Akkor hogy növekedjen az oldal?

A mi fejünkben is lenne mit forradalmasitani, mert amig egy olyan infóra, hogy "Jo most utazik, de amint megáll valahol jelentkezik és kiosztja a reklámokat" az a válasz hogy "Remélem utazás közben kitöri a lábát"...nos nem kommentálnám.

Persze nem vagyunk egyformák, de az a tapasztalatom, a kattolók többsége nem is kiván ilyen mélységekbe evezni.

Szerintem egy új PTC oldal inditásához több éves tapasztalat, megfelelő anyagi háttér, és rengeteg "gógyi" (matek, matek és még több matek egy csipet pszichológiával, késhegynyi marketing ismerettel) szükségeltetik abban az esetben, ha stabil oldalt akar létrehozni az admin, és nem scam-et indit alapból...Az az admin, aki nyiltan is felvállalja hogy az előző oldala is scam volt és ez is az lesz, szerintem nagyon is tisztában van azzal, hogy a kattolók többsége talán egy betüt sem tud angolul és-vagy annyira "robot" hogy be sem néz a fórumba, csak jön, lekattolja, viszlát. Igy szépen lemorzsolódnak az esetleges hirdetők kreditjei, a "robot" kifizetést valószinűleg nem kap, mert egyedül sosem éri el a minimumot, hirdetni meg nem tud vagy nem is akar, mert egyedül "dolgozik"...

Egy csomó gondolat, ötlet kavarog a fejemben, és nem tudom őket jobban megfogalmazni, nagy valószinűséggel most is egy csomó baromságot összehordtam, de én bennem valahogy igy körvonalazódik ez a "rendszer".. :boo:
Avatar
ffookkaa11
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2013.09.20. 12:46
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: ffookkaa11 »

Én csendben olvasgatom a postokat, már többször is újra átolvastam az egészet, jó ebben a témában olvasni a tagok gondolatait, érveléseit, ötleteit, meglátásait.

Ami a paidverts-et illeti, tény hogy némiképp egy új világot nyitott, de kétlem, sőt szerintem ki is jelentem, a dolog nem fentartható, nincs mi kitermelje a pénzeket, csupán a tagok befizetései amit szépen míg van visszaosztanak ill. Bap-ban tartanak, halmoznak, de a bap-ok mögött valós pénz teljes mértékben nincs, egyszerűen nem lehet ... piramisjáték az egész. Arról meg nem is beszélve, én pl. be sem tudom illeszteni a kattolásaim sorába rendesen, nagyon agresszívan kibillent a kattoló ütememből ...
Kép
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: idlig »

xenosz2: melyik befektetős PTC-re gondolsz, mióta működik? Lehet viszonylag "hosszabb" ideig fizetőképes PTC-t csinálni, ehhez az Adminok több féle úton próbálnak eljutni, szerintem nagyjából lehet látni, hogy melyik oldal miben ügyeskedik. De hogy könnyű lenne PTC oldalt sikerre vinni, ehhez a kijelentéshez azért kell az arrogancia. :DD Persze én most egy tényleg népszerű oldalra gondolok, nem egy kisebb valamire, ami vegetál. Szerintem például a Wordlinx egy nulla, hiába az egyik legrégebbi PTC. Ott van mindjárt a hirdetői probléma. Sajnos nem elég hatékony a PTC hirdetés. Lehet magyarázni a csalókkal meg a magas árakkal, de nem így van. A probléma, hogy a hirdetések nem célzottak. Erre jön általában a válasz, hogy de hát online pénzkereső oldalon online pénzkeresést reklámozok, hát hogy a viharba ne lenne célzott? Pedig akkor se az. Ezzel nem azt mondom, hogy nem éri meg hirdetni, mert ez nem igaz.
Az innovációnak egyaránt kell népszerűsíteni egy oldalt, stabillá tennie, miközben vonzó a felhasználók számára is. A gond, hogy nagy átlagban a felhasználók és az oldal más-más célokkal kezd bele az egészbe. ;-)) Ez olyasmi, mint az autósportban a kanyar- vagy végsebesség problémája. Ráadásul a kattolóknak sajátos viselkedése van, nagyon vékony határvonallal, könnyű a bizalmat eljátszani, utána pedig az Admin cseszheti.

Egy időben terveztem itteni kérdőívet PTC témában, talán lesz belőle valami, talán nem (érdekességnek azért nem lenne rossz, esetleg valami ünnepi játék formájában). Az általános véleménnyel pedig azért tisztában vagyok, már csak azért is, mert én is kattoló vagyok (igaz, már csak kb 10 oldalon). Egy oldal a felhasználókra épül, ők a legfontosabbak, de nem gondolom, hogy a dolgok nagyobb részében nekik kellene dönteniük vagy irányítaniuk. Ahogy a szülő is meghallgatja a gyerekét (mert már elfelejtette, hogy milyen annak lenni), de nem viszi túlzásba.

Paidverts: eléggé sajnálom, hogy anno nem szenteltem neki nagyobb figyelmet. Bár mikor indult, akkor más oldal volt a középpontban, és azzal se jártam rosszul, sőt. Hagytam magam mások által túlzottan befolyásolni. De ugyanígy pl a PTCStair esetében is igencsak szép összeget szedtem volna már ki, ha nem ismétlődik meg ugyanez. Ez egy nagyon fontos dolog a kattoló és még fontosabb az Admin pályafutásában. Megsaccolni, hogy mikor mennyi útmutatásra van szüksége. A túl sok a kényelem illúziójában ringat és lassú bukásra kárhoztat, a túl kevés pedig látványosan romba dönthet. Vagy fordítva. :P A Paidverts alapformulája nem tartható fenn sokáig, de a részvények, a MTV, a játékok, és egy sor nyakatekert, megtévesztő szabály viszont sokat tud segíteni. Plusz van jó pár nagy-befektető, akik nagyon lojálisak az oldal felé. Nem azt mondom, hogy atombiztos, de nem egy sima részvény-program, akkor már megdöglött volna.

És akkor valami érdekesség így a végére: a Resbux oldalán (scam Admin) megjelent egy 60 napos tagság, aminek az ára $3000, vagyis $18000 egy évre. Cserébe $3300 és $19800 lesz a garantált saját bevétel. Ennyit az innovációról. :XD: (de azt nem tagadom, hogy azért néha rá lehet találni egy-két jó ötletre)
Avatar
doqxstudio
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1632
Csatlakozott: 2013.04.25. 17:06
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: doqxstudio »

én is szeretem ezt a topikot olvasni és írok is bele, ha van gondolatom (és időm :P )!

idlig, azért nem reagáltam, mert nagyjából egyetértek veled mindenben, bár Bogulinak igaza van, h nagy ritkán akad eredeti ötlet.

bár én nem gondolkodtam még rajta, h egy PTC oldal mitől lesz fenntartható, de szerintem a pszichológiának jóval nagyobb jelentősége van, mint ahogy gondolod Boguli és a kitartás itt is fontos az admin részéről.

a felhasználók egyrészt nemtörődöm másrészt érzelmi módon viszonyulnak az oldalakhoz. az elmúlt PowerAdCash promócióról annyit, h akik megszerezték a jogosultságot a naponta elkülönített 10%-os jutalékból való jogosultságra, azon felhasználók egy részének még mindig ott áll a re-purchase egyenlegén a pénz és nem vásároltak belőle share-t. azt hiszem ez nagyjából jellemzi az átlagos hozzáállást. ;)

egyrészt persze a normális, h egy innovációra nehezen reagálnak az emberek, mert mindig vannak korai csatlakozók, akik nyitottak az innovációkra és vannak késői követők, akik csak sokára hiszik el, h valami működik. a PowerAdCash-el azért küzdünk, h megértessük mindenkivel, h hosszú távra van tervezve. ugye mindenki ahhoz szokott, h napi 50+%-os hozamok után 1-2 hónap múlva bedől az oldal. nálunk látnak napi 1-2% jóváírást, amit kevesellnek, gondolván, h hamar bedőlünk. illetve az is hozzátartozik, h egyes emberek gátlástalanul lehúzzák a referáltjaikat, mert úgyis jönnek majd mások helyettük, ami tényleg így van, nagy a fluktuáció (megjegyzem, h ez a magyar offline pénzszektorra is igaz, vannak banki/biztosítási/brókercég középvezetők, akik évekig, egy életen át megélnek abból, h maguk alatt az embereket kizsákmányolják)

a piramisjátékokról annyit, h a nyugdíjrendszerünk egy legális ponzi (mert más fizeti be, amit édesanyám kivesz), a bankok pedig engedélyezett módon gyártják a pénzt (biztos láttatok már erről videókat, ahogy a bank a bent levő pénzének többszörösét kihelyezi). szóval elég nehéz meghúzni a határvonalat.

mivel úgy is kevesen olvassák ezt a topikot, ezért le merem itt írni a PaidVerts-el kapcsolatban, h nagyon okosan visszaszipkázza a pénzeket és nagyon jó a pszichológiája a rendszernek. a megkapott hirdetésnek ugye kevesebb, mint 30%-a profit, tehát az 1 centes hirdetések tulajdonképpen kevesebb, mint $0.003-at érnek. a sok $0.0005-össel rengeteg BAP-ot leszívnak. a napi BAP adó is sok kicsi sokra megy alapon nyereséges. a tagságok jobbára minuszosak (nemrég átszámoltuk, h legalább 3x-osát kell visszahozniuk a nullszaldóhoz). arról nem is beszélve, h azzal is rengeteget veszítenek összességében a felhasználók, h elfelejtik/nem tudják lekattolni a hirdetéseket.

volt erről már korábban szó, h az adminok és a felhasználók érdekei különbözők. nos szerintem az adminnak kellene gondolkodnia a felhasználók agyával, mert ők sosem fognak admin aggyal gondolkodni. tehát a nagyobb felelősség az övék. szerintem.

és a végére egy kér(d)és. ha van ötletetek, hogyan tudnánk áthidalni az alábbi problémát PowerAdCash-en, akkor írjátok le!
Zsolttal beszéltük, h szeretnénk növelni a PTC katt aktivitást. ő beszélt emberekkel, akik azt mondták neki, h nem fognak $0.001-ért hirdetéseket megnézni.
megoldásaink:
- többet fizessünk egy hirdetésért, de akkor drága lesz a hirdetési csomag a hirdetőknek.
- helyezzünk el nagyobb értékű hirdetéseket, de akkor a kisebb értékűeket nem fogják kattolni az emberek.
- a jelenlegi bonus hirdetés
szóval, ha van ötlet, javaslat, szívesen vesszük.
Kép
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Szerintem azért nem forgatnak vissza abból az egyenlegből mert nem tudják hogy kell, mást nem tudok elképzelni.
Drágább hirdetés nem biztos hogy jó lenne még (1600 körüli taglétszám kevés), még visszaesne a vételi kedv, ami meg a %-ot dobná vissza. A másik oldala nehéz ha kevesen kattolják, azt nem is értem, plusz 2 perc max.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Felvetődött a kérdés,hogy ha van nagyobb értékű hirdetés,akkor a kicsiket milyen mértékben kattolják a tagok?
Szerintem ez elég fontos része a "pszichológiának" Itt is azt mondom,hogy ezt csak az admin látja,tapasztalja . Függhet pld attól,hogy az oldal milyen megbízható és a tagok mennyiben bíznak abban,hogy ki is fizeti a többlet melót.
Ugyanakkor ha 3-4 kattintásból keres 3-4 centet mondjuk,akkor a kicsiket pláne,ha azok kevesebbet érnek,mint 0.1 cent akkor mennyire hajlandó megnézni a tag. Megoldás lehet elvileg,ha kötelezem a tagokat bizonyos számú hirdetés megnézésére,de ez azonban azzal is jár,hogy csökken a minőségi nézők száma.
Másik számomra sokkal szimpatikusabb megodás,ha egyszerűen szörf módon,mint a TE oldalak esetében végig lehet szörfözni őket,így a nagyon kicsi értékűek is meg lesznek nézve. A kattolónak is jó,mert sokkal kevesebb idő alatt sokkal több hirdetést tud nézni . Bár lehet ennek is hátránya,de én nem látok nagyon. csodálkozom is,hogy miért nem terjedt el.

Mondjuk én azokon is csodálkozom,akik 0.01 centes hirdetéseket képesek megnézni. Fogalmam sincs mi veszi rá őket őszíntén szólva. Ezt valaki elmondhatná,ha ezzel az erővel más oldalakon is kattinthatna többért.

Ami számomra ideális és szimpatikus és szemály szerint én ezeken az oldalakon szoktam sok hirdetést megnézni,ahol nincs nagy értékű hirdetés vagy minimálisan nagyobb pld 0.2 cent értű pár darab max 1-2-3 és az összes többi 0.1 esetleg 0.05 legvégső esetben 0.03.
Az ilyen odlalon a pszichológia alapján nem vagyok megkisértve,hogy a 2-3-4 darab fél vagy 1 centesekkel elitézem az adott napot.
Hozzáteszem ehhez éreznem kell,hogy az oldal stabil,vagy az tud lenni,hogy ki is fogja fizetni. Ehhez bizalom kell.
Sajnos ezt a modellt is megrontotta kicsit a nerdbux, legacy,meg most a ctp-s oldalak.

Régebben volt egy powerclick nevű próbélkozás ott pl nrengeteg 0.05 centes volt,de valamiért az se sikerült.

lehet egyébként nem biztos,hogy érdemes túl sok keresetet adni ptc vel,mert jönnek a csalók is erre :) na de ez csak úgy eszembe jutott:)

Persze...a sikeresség nem egy két dolgon múlik és a ptc is csak egy része ennek és ezeket valahogy össze kell passzítani,hogy rendszerben működjön,sehol se szaladjon el a ló költséggel,vagy épp nem lesznek,akik befektetnek. így belegondolva elég nehéz feladat adminnak lenni. 1-2 ember nem is biztos,hogy elég hozzá.
Mndig ki kell találni valamit,ami profitos és a tagok is vevők rá.
Avatar
ffookkaa11
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2013.09.20. 12:46
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: ffookkaa11 »

Mondjuk én azokon is csodálkozom,akik 0.01 centes hirdetéseket képesek megnézni. Fogalmam sincs mi veszi rá őket őszíntén szólva. Ezt valaki elmondhatná,ha ezzel az erővel más oldalakon is kattinthatna többért.

...

Én kizárólag ott kattolom le ezeket, ahol maga az oldal atomstabil! Van 1-2-3 ilyen oldal. Persze ha nincs aznap elég időm, nyilván nem ezekkel fogok tökölni, de ha megoldható, végigviszem őket, hisz még mindíg jobb kicsi de biztos, mint nagyobb, de semmi.

A legfontosabb a stabilitás, a megbízhatóság (számomra), na meg persze az hogy az Admin ne nagylóról beszéljen, fenyegessen meg ilyenek, mert attól egyből elmegy a kedvem.
Kép
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Igen.elvileg én is ott kattolnám a nagyon kicsiket,ahol biztosan ki is fizetik,viszont a realitás abban van,hogy ha egy scam oldal még mielőtt az lenne kifizet egy nagyobb összeget az egy centesekből az az összeg még így is nagyobb valószínűleg,amit sokkal több idővel keresnék 0.001 centesekkel. Ez innen már nem gazdasági ,hanem etikai kérdés is valahol. Illetve inkább racionális. Inkább lekattolok 10 oldalon 4 darab nagy értékűt mint egyen nagyon sok kicsit. A valószínűség szerint sajnos a fenntarthatatlan oldlaról kapott pénzzel fogok jobban járni. jól látom?
Avatar
ffookkaa11
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2013.09.20. 12:46
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: ffookkaa11 »

Te ebben jobban benne vagy mint én, jobban láthatod, én azt tudom, hogy próbáltam a refback oldalakon beregisztrálni és úgy elérni a minimumot ... egy oldalon sem sikerült (pedig vagy 15-20 oldallal kezdtem). IGAZ! A refback oldaltól kapott összeg viszont lehet hogy még így is magasabb mint amit a kis értékű kattok hoztak!

Ez a próbálkozásom viszont arra jó volt, hogy majd mindegyik oldalon vettem banner/PTC hirdetést a megkeresett kattintásokból, s onnan összeségébe jött még kb. 3-5 ref. Ez is az igazsághoz tartozik!
Kép
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

a refback oldal az egy külön téma, arról még lehet vitatkozni,hogy mennyiben korrekt innen felvenni oldalakat és nem hirdetések útján... röviden annyit csak,hogy a sok scam miatt ráfanyalodik arra,hogy kivédje ezt a refbacken történő regisztrálással. pszichikailag is jóval biztonságosabb érzés úgy kattolni egy oldalon,hogy ha nem is fizet nekem,de a semminél azért többet kapok az RB-n keresztül,ha kap pénzt.Ez ilyen vígaszdíjnak is felfogható. De ez egy oldala csak nyílván
Avatar
ffookkaa11
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2013.09.20. 12:46
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: ffookkaa11 »

Persze külön téma, itt gondolhatod nem azon volt a hangsúly, sokkal inkább azon hogy ott felvettem 15-20 oldalt és egyik sem jutott el oda hogy kifizessen, ergo ha csak úgy reggelek ezen oldalakra és a kis kattintásokat hanyagolom ezek javára, oda jutok hogy a végén nem hogy sokat, de szó szerint semmit nem kapok, míg ha a kicsiket lekattolom, az biztos hoz a konyhára.

Remélem így már teljesen világos amit mondani szeretnék!
Kép
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: idlig »

Egyébként elnézve a csaló és problémás oldalak részt itt a fórumon elég nagy százalékkal alá lehet támasztani, hogy kutyából nem lesz szalonna. Amelyik Admin már összehozott egy scam oldalt, attól nem nagyon kell semmi megbízhatót várni.
Avatar
ffookkaa11
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2013.09.20. 12:46
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: ffookkaa11 »

Vérükben van ... nem is akarnak, nem arra "terveznek" ...
Kép
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1994
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: Admin »

Vége a PTC válságnak! :)
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
Avatar
doqxstudio
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1632
Csatlakozott: 2013.04.25. 17:06
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: doqxstudio »

Admin írta:Vége a PTC válságnak! :)
no! mi történt? :)
Kép
gyula1971
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2014.09.02. 15:55
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: gyula1971 »

A Probux-válságának mi volt az oka. Egy hosszú időn át stabil oldal ment tönkre. Az okokra vonatkozó elemzés van valahol?
Valami hivatalos jelentésre gondolta? ;)
Avatar
doqxstudio
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1632
Csatlakozott: 2013.04.25. 17:06
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: doqxstudio »

ki jelentene hivatalosan, ne viccelj! :)
fenntarthatatlan volt a fix 1 centes saját hirdetések miatt.
Kép
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

gyula1971 írta:A Probux-válságának mi volt az oka. Egy hosszú időn át stabil oldal ment tönkre. Az okokra vonatkozó elemzés van valahol?
Valami hivatalos jelentésre gondolta? ;)
Nagyon érdekes időszak után vagyunk. Tulajdonképpen szinte sértetlenül átvészelte a PTC ipar a válságot látszólag,ha az oldalak számát nézzük. Talán most gyorsabb ritmusban születnek és tünnek el az oldalak. Kiváncsi lennék egy globális PTC látogatószám alakulásra is az elmúlt hónapokból mondjuk fél év vagy 1 év távlatában. Valószínűleg sok új kattoló jelent meg,kérdés pótolta-e a távozókat? :)

Ja igen. Probux eleve csaló volt,csak ügyesen húzta és most Kayads néven újra tevékenykedik :D Láthatóan sikeresen megint valameddig... ez is kicsit jellemző,hogy a kattolók egy részét egyáltalán nem érdekli ez a tény. Ebből követezőleg a PTC valszeg sose fog megszünni,mert bele van kódolva a csalás egy bizonyos mértékig,így valahogy kiegyenlítődik a megszünések száma és ennek ellenére az igény,hogy mégis legyenek PTC oldalak mégha csalók is az adminok fenntarthatatlan feltételekkel.
gyula1971
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2014.09.02. 15:55
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: gyula1971 »

Köszönöm, ez egy szép hozzáértő szakmai válasz volt! :D
Én nem értek hozzá, értékpapapíros vagyok. Amúgy egyetlen nagy PTC-oldal sincs a tőzsdén az USA-ban?
Árfolyamgrafikonra és vállalati elemzés miatt érdekel.
A cégekről negyedéves eredménykimutatás után Q-1-Q2-Q3-Q4 mindig több elemzőház készít jelentést ajánlással és egy 12-hónapos célárral. Így látják a növekedési potenciált a befektetők. :)
Melyik papírban mennyi szufla van, alacsony betéti kamatok miatt ez fontos.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

ÁÁ nem értek én hozzá csak okoskodom :) Tözsdén PTC oldal? Jó kérdés. Talán,mert tözsdére olyan cégek mennek,akiknek forrásbevonásra van szükségük. A stabil PTC oldalaknak nincs szüksége,mert ha lenne,akkor az már rég baj lenne szerintem. A másik,hogy mire is költenék a plusz befolyt pénzt,ami fejlesztés lenne,és profitot termelne? Nem tudnék ilyet írni.

Amit a célárakról írsz a tözsdei papírok esetében az általában csak irányadó és gyakorlatilag semmi garancia,hogy azt eléri,elérheti,mivel az általános világgazdasági teljesítmény határozza meg a papírok árfolyamát nagyrészt. Ha esik a tözsdeindex akkor a célárak is együtt esnek vele,ha emelkedik,akkor emelkednek . persze ez ennél jóval bonyolultabb nyílván,mármint ami az egyes papírok viselkedését határozza meg,de a gazdasági környezettől nagyon kevés cég tudja magát függetleníteni,így sütheted a célárfolymaodat,ha más irányba mozdul el a gazdaság,mégha a konkrét cég jobban is teljesít az árfolyam valószínűleg a többi papíréval együtt fog mozogni.
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1994
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: Admin »

Kezdenek elterjedni a profitmegosztó oldalak. Ezeket hirdetik a PTC oldalakon, mert jóval tovább működnek és fizetnek.
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: idlig »

Admin írta:Kezdenek elterjedni a profitmegosztó oldalak. Ezeket hirdetik a PTC oldalakon, mert jóval tovább működnek és fizetnek.
Majd ha lesz normális profitmegosztó oldal, ami 6-7 évig megy swapok meg minden nélkül, akkor vissza lehet erre térni. :)
Azért hirdetik sokan mert sokkal zsírosabb ref-jutalékkal kecsegtet, plusz most ez a menő, mert új és pont ezért izgalmasabb, és a java még csak most jön (főleg, hogy már a PaidVerts-MTV párost kezdték többen másolni). Hogy tovább működnek és fizetnek, az már egy érdekesebb kérdés, mert nagyságrendekkel kevesebb profitmegosztó indult, mint PTC oldal az utóbbi időben (vagyis még nem hígult fel annyira), és mert más a felépítése. Egy PTC oldal sokkal tovább tud nyújtózni, míg egy profitmegosztó sokkal inkább vissza tud esni a görbéről (plusz sokkal jobban be tudja ragasztani a tagok befektetését, tehát nem "kell" angolosan távoznia), és akkor jön a tengődés (lásd DigAdz, YGP, amik fizetnek ugyan, de jelenleg egy Clixsense is lenyeli őket pusztán a PTC részével). Majd ha többen ráébrednek arra, hogy a profitmegosztó oldalakkal még hamarabb és még többet lehet kiszedni a tagokból, akkor jön az aranykor a csalók számára.
Avatar
doqxstudio
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1632
Csatlakozott: 2013.04.25. 17:06
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: doqxstudio »

ja, most ez a trend. bár profitmegosztók rendszeresen voltak korábban is kb. ilyen mennyiségben, de a PTC-zők számára a PaidVerts irányította rá a figyelmet és most az újdonság inkább a PV rendszer másolása.
már elindult az a profitmegosztó, amiről írsz, idlig! ;)
Kép
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: idlig »

Az Ultimateclixx adminja a PaidVerts, DigAdz, satöbbi féle oldalakról:
Most ptc sites like 99.99999999999% are sucks but at least they are selling ads which its means that some advertisers will advertise to promote there links without waiting for a cashback, returns can be paid for members, wile in revshare every penny will give 150% or something and no matter what there strategy, there closing will be unquestioned...
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: idlig »

Mostanában eléggé sok lett a PaidVerts klón, pár szóban ezek működéséről. Mivel elég sok csalódás éri az embereket, így legalább az alapokat vegyük át.
A lényeg, hogy ezeken az oldalakon általában 1$-ért $1.3-$1.6 értékű hirdetést adnak vissza. Egyik trükk, hogy nincs időintervallum meghatározva, vagyis nem csak eltűnhet a befizetett pénz (mint mikor egy hagyományos PTC oldal lelép), de be is ragadhat. Utóbbinak is meg van a maga hatása, egyik, hogy a tagok idegesebbek, türelmetlenebbek lesznek, ilyenkor pedig jóval inkább a játékok felé fordulnak. Mivel a szerencsejáték esetén hosszú távon mindig az oldal kaszál, így ez sok magyarázatot nem igényel. Ez látszik pl a PaidVertsnél is, az utóbbi hónapokban, mióta "takarékon" működik, azóta nagyobb arányban jön az oldal bevétele a játékok után.
Ilyen profitmegosztó oldal két féle módon tud indulni:
- rögtön élesben kezd, ekkor a napi osztások kisebbek lesznek, van esély a fokozatos növekedésre, a hosszabb távú normál működésre is. Viszont nem annyira csábító és nehezebb direkteket is szerezni, pont ezért kérdéses, hogy bekövetkezik-e egyáltalán valamilyen fordulópont.
- elő-regisztrációs szakasz van, ilyenkor rögtön az indulás után nagyobb értékű hirdetéseket tud kiosztani, viszont ezt nem tudja fenntartani, így hamarabb kifullad (lásd Advertzer, vagy PaidVerts a tavaly év végi swap után).
- van egy köztes megoldás, ekkor mesterségesen próbálja meg az Admin szabályozni a növekedést, nem az elejére tartogatja a nitrót, de nem is bízza rá magát az alap koncepcióra/tervre, hanem apránként igyekszik megtámogatni a rendszert - piszkosul kockázatos, és egy idő után itt is a plafon lesz a határ, még akkor is ha bejön a számítása. Általában olyan emberek alkalmazzák ezt a stratégiát, akik közepesen rutinosak. Ez most csak nagy vonalakban.
A lényeg, hogy ilyen oldalak esetében a PTC-nél alkalmazott megoldás, hogy kivárunk, aztán ha jól működik, akkor befizetek, az nem igazán működik, és talán meglepő módon, de nem is csökkenti lényegesen a kockázatot. Az elején ott a rizikó, hogy egy első napos, sokszor még fórum nélkül profitmegosztóba befizetni azért bátorságot követel, viszont ha sokáig vár valaki, akkor azzal szintén nő a befürdés esélye, maximum nem eltűnni fog a pénze, hanem szinte teljesen beragadni (pl DigAdz). Azt kell megpróbálni meghatározni, hogy ha ma akarok befizetni valahova, akkor vajon a következő 2-3 hónapban merre fog haladni az oldal. Ez pedig nem egyszerű, sokszor csak szerencse kérdése. Meg kell próbálni rögtön annyit beletolni, hogy utána csak annyit kelljen visszaforgatni, ami a szinten tartáshoz éppen elég. A másik normál PTC oldalaktól átemelt mentalitás, hogy valaki fix bevételt vár, mikor csomagot vesz. Nem szabad, ahogy a napi bevétel csökkenésére se tanácsos úgy reagálni, hogy akkor még többet forgatok vissza (hacsak valakinek nincs belső infója, vagy olyan sejtése, hogy hamarosan nagyobb fordulat várható, de ez a fehér holló esete).

Más: hogy mekkora válság van, az jó kérdés. Változatlanul azt mondom, hogy még mindig jobb a helyzet, mint pár éve, bár most ismét sok oldal került veszélybe. Nagyon nehéz lavírozni, kell hozzá valami plusz is. Pl egy KangaClix-be nem lenne szabad befizetni, ha véletlenül be is jön, akkor az csak a szerencsén múlt, erre pedig hosszabb távon nem lehet alapozni. A Trafficmonsoon egy szintén érdekes állatfaj, meglátjuk mi lesz vele. Az Admin féltucat scam oldalt elfogyasztott már, és nincsenek valós hirdetők (akkor se, ha sokan ezt nem hiszik el nekem) most a MTV fórumban is elég nagy vitát kavart, pedig csak várni kellene kicsit, hogy tisztuljon a kép (lehet, hogy vége, lehet, hogy tényleg karbantartanak (kétlem), és lehet, hogy csak időt akar nyerni vele). De anno az Ojooo is sokáig működött, sokan mégse akarták kipróbálni sem. Sokan mindenféle egyéni dolog alapján próbálnak fizetős oldalt találni, design, ígéretek, captcha kód, akármi, pedig mindig azt kell nézni, hogy az adott rendszer a jelenlegi információk alapján mennyire fenntartható. Biztosat sose lehet tudni, és akinek nincs kellő tapasztalata, az ezzel a tanáccsal nincs nagyon kisegítve, de ez a legfontosabb, hogy az esetek nagyobb részében az ember jó döntést hozzon (csalódások így is, úgy is lesznek). Például én az elmúlt napokban kiszedtem a pénzem a MyTrafficValue-ból és az Advertzerből is, majd később vissza lehet térni rá, hogy jó döntés volt-e. Vagy ott az Adpageviews. Szuperül működött, jókat lehetett olvasni a béreltekről. 2-3 hete én is végiggondoltam, aztán mégse fizettem be. Az ok nagyon egyszerű: parádésan működik viszonylag régóta, dobálja a 2,5 centes hirdetéseket, mellé a 100% direkt jutalékot. De a több év PTC-zés alapján azt mondom, hogy ezt nem lehet büntetlenül csinálni. Most jó döntésnek is tűnik, mert jelenleg a béreltekből bejött pénzből fizeti az Admin a direktek utáni röhejesen magas jutalékot. Ebből is látszik, hogy néha egy későbbi rossz döntés elkerüléséhez egy jelenbeli jó tapasztalat vezet, ami sokaknál furcsa lehet. Vagy mikor azon tanakodtam anno, hogy az akkor remekül fizető Nerdbuxba vagy az éppen fórumos panaszokkal megtűzdelt Ojooo-ba fizessek be, akkor is ilyen alapon döntöttem az utóbbi mellett, ami ki is fizetődött (sokszorosan). Mert úgy véltem, hogy a Nerdbux nem tud már hova nyújtózni, ellentétben az Ojooo-val (ami mögött az is állt, hogy a Neobux végre zöld utat adott, így lehetett ott hirdetni a tagoknak).


Egyébként nem lehetne valami közösen szerkesztett útmutatót itt a fórumban létrehozni? Olyasmit, mint a Neobux fórumában a segítségnyújtás topik. Lennének nagyobb kategóriák (ptc, profitmegosztó, stb, refback, gyanús jelek, paypal, payza, akármi, ami lényeges lehet), a tagok pedig komment formájában hoznának létre leírásokat, osztanának meg fontos dolgokat, amik ha átmennek egy szűrőn, akkor bekerülnek hivatkozásként az első kommentbe. Egy helyen lenne minden, akár olyan dolgok is, amik sokaknak nyilvánvalóak, és mindenki hozzá tudna tenni valamit.
Avatar
FRU5T
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2011.12.16. 13:56
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: FRU5T »

idlig írta: Egyébként nem lehetne valami közösen szerkesztett útmutatót itt a fórumban létrehozni? Olyasmit, mint a Neobux fórumában a segítségnyújtás topik. Lennének nagyobb kategóriák (ptc, profitmegosztó, stb, refback, gyanús jelek, paypal, payza, akármi, ami lényeges lehet), a tagok pedig komment formájában hoznának létre leírásokat, osztanának meg fontos dolgokat, amik ha átmennek egy szűrőn, akkor bekerülnek hivatkozásként az első kommentbe. Egy helyen lenne minden, akár olyan dolgok is, amik sokaknak nyilvánvalóak, és mindenki hozzá tudna tenni valamit.
Támogatom a dolgot, ezügyben írni fogok Adminnak, és külön a moderátorokkal is egyeztetni fogok, hátha ők is támogatják a dolgot.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: PTC válság

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Támogatnám,de a lehetőség most is adott,illetve megvannak a megfelelő helyek ehhez,vagy aki gondolja létrehozhat,létrehozhatott volna eddig is. Bankoknak most is van szekció. Van PTC társalgó ... Mi lenne az újdonság?
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég