PTC oldal létrehozása,működtetése (tudnivalók)

Társalgás a PTC-ről.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

PTC oldal létrehozása,működtetése (tudnivalók)

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

csak egy link erejéig megosztom,amit találtam egy fórumon erről (TalkPTC). Nem rágtam át magam rajta,de úgy nézem oldalakon keresztül mindenféle aspektusát átveszi a szerzője Ayman,aki az egyik Aurora script az SDR3 hivatalos forgalmazója.(ha jól mondom)

a link: http://www.talkptc.com/index.php?topic=32788.0
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: PTC oldal létrehozása,működtetése (tudnivalók)

Hozzászólás Szerző: idlig »

Köszi! Átfutottam, nem mindennel értek egyet (pl a kezdőtőke nagysága), de amúgy hasznos és érdekes olvasmány, lehet belőle tanulni. És legalább arra készteti az embert, hogy újra átgondolja az elképzeléseit. Hasonló bármikor jöhet. :good:
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: PTC oldal létrehozása,működtetése (tudnivalók)

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

idlig írta:Köszi! Átfutottam, nem mindennel értek egyet (pl a kezdőtőke nagysága), de amúgy hasznos és érdekes olvasmány, lehet belőle tanulni. És legalább arra készteti az embert, hogy újra átgondolja az elképzeléseit. Hasonló bármikor jöhet. :good:
Szívesen és kicsit rád is gondoltam :) Bár nem voltam benne bizonyos,hogy nem-e ismered-e..:)
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: PTC oldal létrehozása,működtetése (tudnivalók)

Hozzászólás Szerző: idlig »

Csak érdekesség. Sokan gondolkodnak rajta, hogy mennyi pénzből lehet PTC oldalt indítani. Anno a Probux fórumban is volt erről szó, hatalmas baromságok pörögtek ott. Itt a linknél 100-200-300 dollár szerepel, David Maas (Aces&Nudes Adminja) 500 dollárt írt kezdésnek. Szerintem ennél jóval nagyobb összeg kell, mert mindig lesz váratlan kiadás, meg egyébként is, adjuk meg a módját. Minek egy az egyben másolni a rosszat? Persze lehet spórolni több dolgon (pl az utóbbi 1 évben kifeküdt magyar PTC oldalakra is ez volt a jellemző).
De nézzünk egy példát, kisebb utána járással (többre most nem lesz időm).
Mondjuk az EkoClix:
1 éve indult oldal, egy anno népszerű Goldenclix másolat volt (ez az oldal is hasonló kategória egyébként), aztán mostanra kifulladt.

Evo scriptet használ, ennek az ára 80$ volt (ez a csomag 6 hónapos ingyenes update-et tartalmaz, ezért van még az EkoClix alatt a 4.70-es verzió :lol: ).
Ez az alap script, a további funkciók is pénzbe kerülnek. Pl:
Grid: 45$
Ref és Point Contest: 130$
Fix hirdetés: 60$
Autocsere: 70$
Tagságok: 50$
Botok: 70$
Script telepítése és design integrálása (az Admin is csinálhatja maga, de ez ritka): 35$+40$

Ezen kívül is szinte mindenért kell hasonló összegeket fizetni, ezért szokták ezeket fokozatosan hozzáadni az Adminok, mikor jönnek a befizetések. Legyünk nagyvonalúak és legyen 250$ az induló script költség (az autócsere, grid, fix hirdetés, stb csak később lettek integrálva). Ebben vannak már botok és tagságok is.
Design: 33brushes készíti, erre a scriptre az ára 180 vagy 250$ (ilyen szempontból ez a legolcsóbb script. bizonyos al-oldalak is pénzbe kerülnek).
A domain név kis tétel, a host se akkora (az EasyCloud elég népszerű, de kevés oldalon van normális DDOS védelem, dedikált szerverről nem is beszélve). Itt persze érvényesül az üzleti mentalitás.

Egy Aurora oldalt nagyon kis összegből ki lehet hozni, de egyébként is lehet spórolni, ha például az Admin olcsóba megoldja a designt. De egy manapság jól kinéző, népszerű EVO oldalt is ki lehet hozni 500-600$-ból. Persze aki pár dollárért kattint, annak ez nagy összeg, de egy induló vállalkozás esetében azért elég kevés.
Nem volt annyira részletes statisztika, most se kedvem se időm nincs többre, de egy kis betekintést talán ad. Ezt csak azért írom, mert többen egy-egy új oldal esetében el vannak ájulva, hogy milyen modern meg szép, aztán sokszor az Admin annyi tőkét nem tud felmutatni, amennyibe mondjuk egyetlen darab ultimate tagság ára kerül.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: PTC oldal létrehozása,működtetése (tudnivalók)

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Köszi:)
Szóval röviden annyi,hogy lehet olcsón is meg drágán is:D Bár ahogy néztem Aurora esetében is csak a közvetlen indulás az olcsó, a kiegészítő szolgáltatások ott is "súlyos" dollárokba kerülnek.
Az a baj a PTCvel,hogy viszonylag kis pénzek forognak benne és így a felmerülő költségek relatíve nagyok. De nem biztos,hogy jól látom.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: PTC oldal létrehozása,működtetése (tudnivalók)

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

EMSen botlottam bele ebbe a topicba,ahol arról van szó,miként lehet "jóban lenni" a paypallal,h ne tíltsa le a számlát,vagy ha jön az ellenőrzés mire érdemes figyelni. A Clixsense admin ezt írta:

"Hello All, I would like to chime in on this. The larger sites such as mine and Neobux keep Paypal for a couple reasons. First these are legit companies that have a proven record of transactions and are financially stable. Secondly Paypal looks at the amount of chargebacks and claims that are brought against you. With ClixSense we have less than a 0.005 chargeback ratio and I would assume NB is right there with us. This is due to our verification process, anti fraud tools and our track record. Paypal did advise me they are not accepting new paid to click websites unless there is some financial background there already that they can verify. I would assume they did this due to the amount of PTC sites that just popup and think they can survive in this industry only to fold later.

Anyhow, thank you for your continued support of ClixSense.

Jim"

a topic itt található: http://www.emoneyspace.com/forum/index. ... 55.15.html
harmonia
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2014.02.01. 20:47
Kapcsolat:

Re: PTC oldal létrehozása,működtetése (tudnivalók)

Hozzászólás Szerző: harmonia »

xenosz2 írta:EMSen botlottam bele ebbe a topicba,ahol arról van szó,miként lehet "jóban lenni" a paypallal,h ne tíltsa le a számlát,vagy ha jön az ellenőrzés mire érdemes figyelni. A Clixsense admin ezt írta:

"Hello All, I would like to chime in on this. The larger sites such as mine and Neobux keep Paypal for a couple reasons. First these are legit companies that have a proven record of transactions and are financially stable. Secondly Paypal looks at the amount of chargebacks and claims that are brought against you. With ClixSense we have less than a 0.005 chargeback ratio and I would assume NB is right there with us. This is due to our verification process, anti fraud tools and our track record. Paypal did advise me they are not accepting new paid to click websites unless there is some financial background there already that they can verify. I would assume they did this due to the amount of PTC sites that just popup and think they can survive in this industry only to fold later.

Anyhow, thank you for your continued support of ClixSense.

Jim"

a topic itt található: http://www.emoneyspace.com/forum/index. ... 55.15.html
Sziasztok!

Ezt a fenti szöveget letudná valaki hozzáértő fordítani magyar nyelvre?

Előre is köszi! :)

Fordítóval eléggé érthetetlen miről is szól ez az egész!
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: PTC oldal létrehozása,működtetése (tudnivalók)

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Mivel én írtam megpróbálom,de sajnos az én angoltudásom is csak alapszíntű :)

Aztán,ha valaki akarja kiegészítheti,mert sztem ez érdekes téma.

Nagyjából annyi,hogy legyen egy bejegyzett vállalkozásod legalább és a pénzmozgásokról legyen kimutatásod ( itt a proven record of transaction kifejezés nem tudom jelenthet-e esetleg konkrét nyugtákat,vagy bizonylatokat is,amit fel kell mutatni,bár a netes pénzmozgásról mindenképp kell lennie...) aztán a céged pénzügyei stabilnak kell lennie ahogy a bejegyzés vágén is olvasható bizonyítottan kell rendelkezned megfelelő pénzügyi háttérrel. (hogy pontosan mitől az ez is jó kérdés)
Aztán a paypal megvizsgálja,hogy az esetlegeses pénzvisszatérítési követelések ,amikor a tagok visszakérik a már befizetett pénzt milyen arányban fordulnak elő .
a szövegben előfordul chargeback kifejezésre ezt találtam (ez gondolom a bankkártyás vásárlásokra vonatkozik) http://mionlinefizetunk.blogspot.hu/201 ... eback.html
a claim kifejezés meg a dispute más szóval szerintem.

A Csense-nel 0.005 ennek aránya,ami sztem azt jelenti,hogy fél százalék (ha tévedek,akkor vki kijavít),ami szerinte jó érték. Amit azzal magyaráz,hogy hatékony ellenörzik a tagokat (gondolom a regisztrációkor személyes adatok megadás pld) csalás elleni megoldások (ezt nem részletezi) és a track record (ez talán tapasztalatként fodítható?)

Vagyis a paypal azt tanácsollta neki,hogy csak akkor indítson új PTC oldal,ha már megvan a megfelelő anyagi háttér hozzá,amit ellenőrizni tudnak.

Gondolom emellett vannak még más dolgok is amire figyelni kell. Pld a paypal szabályzatának átrágása és azt is írta valaki,hogy az Amerikai törvényeket is érdemes figyelembe venni,mivel a PP USA cég.

Valószínűleg egyébként senki sem tudja a receptet 100%ban,de valahol az a lényeg,hogy minél nagyobb fedezet legyen,legyen átlátható és fenntartható és ezekről bizonyítékokat is be kell mutatni,ha a paypal vizsgálatot kezdeményez.
Szóval kell egy jó ügyvéd,egy jó könyvelő is :D kicsit olyan ez,hogy aki igyekszik becsületes lenni az megszakadhat mire ezeket előteremti,míg a csalók számolatlanul gyárthatják a scam oldalaikat és tünhetnek el a pénzzel nem törődve ezekkel...

A másik gond meg ott van,hogy a Paypal nem szokta megindokolni horribile dictu segítséget nyújtani annak,akinek felfüggesztették a számláját,illetve csak egy sablon formájában. Legalábbis nekem ez jön le általában.
gabi05m
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2016.02.24. 22:10
Kapcsolat:

Re: PTC oldal létrehozása,működtetése (tudnivalók)

Hozzászólás Szerző: gabi05m »

idlig írta:De egy manapság jól kinéző, népszerű EVO oldalt is ki lehet hozni 500-600$-ból.
Ez az összeg a scriptet és a különböző kiegészítőket foglalja magában, de mennyi pénzt érdemes pluszban tartalékba helyezni, amiből a kifizetéseket lehet fedezni, addig míg be nem indul az oldal?
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég