Miért tartja vissza a Paypal a pénzt?

Paypal-al kapcsolatos kérdések és válaszok
3Kutyuska
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.03.08. 10:36
Kapcsolat:

Miért tartja vissza a Paypal a pénzt?

Hozzászólás Szerző: 3Kutyuska »

Eddig mindenki minden cégtől megkapta a pénzt, Anyukám is, kivétel március utolsó hetében.

Anyukám kapott az egyik kérdőíves cégtől pénzt, a Paypal írta 21 napig visszatartják az 1508 ft-ot.
A kérdésre nyomkövetési számot kért a Paypal, mert csak akkor oldja fel, akkor kapja meg Anyukám a fizetséget.
Nem értettük milyen nyomkövetési számra van szükség, válaszként Anyuám: nem vásároltam, nem adtam el semmit, magánszemély vagyok, ez a fizetésem a kérdőívek kitöltése után.
Erre a Paypal: azért tartjuk vissza, mert a jogszabály előírja, vissza kell tartani , meg kell vizsgálni, mert árut adott el, vagy valamilyen árunak a visszatérítését kapta.
Erre a kérdőív weboldalának a linkjét küldte el Anyukám, és újra megírta: a kérdőívek kitöltésért járó fizetségem.
Egy idő után jött a válasz: most az egyszer feloldottuk

Minden emailben írták: ne aggódjon.

Jó,hogy megijed az ember.

Eddig soha semmilyen pénzt nem tartott vissza a Paypal.
Mostmár mindig ez lesz?
A kérdőíveknek nincs nyomkövetési száma, ezt hogy lehet bizonyítani? Most elfogadta a linket, abból megértették miről van szó. Ha véletlen nem fogadják el, akkor mi a teendő,hogy megkapjam a pénzem?

Az én pénzemet is vissza fogják tartani, ha kapok?

Mivel azt hitték eladásból származó pénz, ezért egy másik kérdés:
Ha vásárolok, és egy cégnek kifizetem, akkor a cég sem fogja megkapni a rendelésem értékét, így én meg a rendelést, mert a cég azt hiszi, nem fizettem ki, és várja?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszokat.
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Miért tartja vissza a Paypal a pénzt?

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

A jövőben azt kell tenned, amit most is tehettél volna: SEMMIT! Vársz 21 napot és megkapod a pénzt

Igen, ha vásárolsz valamit, abban az esetben is ezt teszi a paypal, visszatartja a pénzt, ezzel téged, a vevőt védve. Ha bármi reklamáció van, könnyedén visszakapd. A kereskedő látja, hogy fizettél, csak nem tudja felhasználni a pénzt.
End of the story
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég