Sokan még mindig nagy potenciált látnak a bitcoinban és azt mondják, még mindig az út elején járunk afelé, hogy teljes értékű helyet kapjon a hivatalos pénzügyi rendszerben.ami elég valószínű , mivel látszik az akarat erre, mivel időnként újabb és újabb területen kezdik el hazsnálni a hivatalos pénzügyi intézmények, tehát még érdemes befektetni. A nagy befektetési alapok a következő időkben vásárolnak majd be belőle, ami szintén amellett szól, hogy még nem késő elkezdeni felhalmozni.
A tavaszi csúcs után korrekcióban van egy ideig, ami eltarthat akár hónapokig is, vagy az év végéig, de persze ezt nem lehet előre látni, ami alkalmat ad a kedvező vételekre. Hogy meddig esik azt sem tudni. Egyesek azt gondolják akár 30 ezer alá ,vagy 20 ezer dollár környékére is eshet, ha a korábbi korrekciókat vesszük alapul.
Olvastam egy banki elemzést a btc reális árfolyamáról,amit persze nem lehet készpénznek venni, mert senki nem tudja, hogy pontosan mi alapján kell ezt nézni, de nagyjából ez a 30-40ezres árfolyam jött ki emlékeim szerint.
Sokszor írják, hogy a digitális aranyként lehet rá tekinteni, ami alapján össze lehet hasonlítani az arannyal piaci kapitalizáció tekintetében.
Ugye az aranynak van ipari felhazsnálása is, vagy az ékszerpiacon is folyik a kereskedelme, de alapvetően az értékmegőrző szerepe játszik szerepet, vagyis véges a mennyisége, nem lehet belőle nagyon sokat bányászni és emiatt nem tud elinflálódni sem, mint pld a hivatalos pénzek.
A bitcoin nagyjából hasonló elven műkődik. Gyakorlati haszna ugyan van fizetőeszközként, de alapvetően a bitcoin is a véges mennyisége miatt jó eszköz arra,hogy menekülőeszköz lehessen. Ez persze nem elég önmagában,de jelenleg a kriptok közül még mindig a bitcoinnak van a legerőssebb brandje és beágyazottsága az emberek tudatában és a neki van a legkiterjedtebb infrastruktúrája is, ami előny a többi kriptohoz képest.
Vannak, akik az ethereumot tartják idővel inkább befutónak, mivel sokkal fejlettebb technológia van mögötte, de eddig még nem következett be a trónfosztás. Lehet a BTCre is lesz fejlesztés, amivel csökkenteni tudja a hátrányát, mivel még igen jelentős erők állnak mögötte.
Nem elhanyagolható tény, hogy a világon az infláció a következő években várhatóan meg fog ugrani és tartósabban is meg fog maradni, mivel a jegybankok - különösen az amerikai (FED) - olyan plusz pénzt öntöttek a pénzügyi rendszerbe, aminek nincs fedezete ,tehát nem áll mögötte valós gazdasági teljesítmény, ami előbb-utóbb meg fog jelenni az árakban is és a dollár ,meg az Euro is szépen értéktelenedni fog nagyobb mértékben, ami egyértelműen a befektetőket arra fogja sarkallni,hogy olyan befeketetésekbe tegy e apénzét, ami védelmet adhat ez ellen.
Ilyen az ingatlan elsősorban, de ilyen az arany, a nyersanyagok olaj pld, vagy a bitcoin is.
Minél nagyob lesz a kereslet annél magasabbra mehet az árfolyam idővel, mert véges a mennyisége.
Hogy mennyi lehet a bitcoin árfolyam maximuma a jövőben nem tudni, de kiszámoltam, hogy a világ aranyának összértékét kb a mostani árfolyamon, ha elérné a bitcoin (árfolyam felszorozva a mennyisséggel) akkor 400 ezer Dolláros árfolyam adódna.
Tehát a mostani 30-40ezer dolláros ár azt jelenti,hogy a tizednyi dollár van most bitcoinban, mint az összes aranyban.
Elvileg van még potenciál benne, de ehhez én nem értek megítélni

laikusként azt gondolom,hogy amíg nincs beágyazva a bitcoin a hivatalos pénzügyi rendszerbe ,addig én ezt a 400ezret kissé soknak találnám, de már olvastam olyan véleményt, ami szerint a 100 ezer reális lehet mostanában. Persze a felhajtás akármire képes,ha beindul...
Szerintem itt 30- 40 ezer környékén még viszonylag alacsony kockázatú beszálló pont hosszú távra 1-2-3 év. 30 ezer alatt meg jó vételnek tartom kifejezetten. Az elértéktelendéstől én nem tartok a magam részéről, hisz még csak az út elején vagyunk és nagy támogatottsága van,hogy elterjedjen.
Szerintem.